Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Jakie właściwości i zastosowanie ma srebro koloidalne?

O srebrze koloidalnym robi się coraz głośniej. Wszystko za sprawą szerzenia świadomości o jego prozdrowotnych właściwościach. Jeżeli nigdy wcześniej nie słyszałeś o jego istnieniu, zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem — naprawdę warto.

Jeszcze do 2014 r. srebro koloidalne można było bez problemu kupić właściwie w każdej aptece. Niestety, zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, zniknęło ono z listy dodatków do żywności i obecnie w żadnym sklepie ani aptece nie można zakupić srebra koloidalnego. Mowa tutaj o srebrze, które było zdatne do picia jako suplement diety. Srebro koloidalne w postaci toników i płynów do przemywania skóry jest dostępne w niektórych aptekach, jednak faktyczna zawartość cząsteczek srebra w takich tonikach pozostawia wiele do życzenia.

CIEKAWOSTKA…
Co jakiś czas dociera do świadomości społecznej informacja o niejasnym i niezrozumiałym działaniu koncernów farmaceutycznych. Nie tak dawno pojawiła się opinia, poparta badaniami naukowymi, jakoby witamina C stanowiła nowoczesną metodę w leczeniu nowotworów. Mowa tutaj o wlewach dożylnych. Oczywiście są zwolennicy, jak i przeciwnicy tej metody, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że koncerny farmaceutyczne niejako blokują proste i tanie sposoby walki z różnymi schorzeniami. Zdrowie i życie ludzkie stało się kartą przetargową, dlatego należy zawsze brać pod uwagę fakt, że przemysł farmakologiczny, to przede wszystkim biznes, a nie sfera gospodarcza, która niesie pomoc chorym ludziom. Tak też jest ze srebrem koloidalnym, które jest potężnym rywalem dla antybiotyków. Srebro koloidalne dla koncernów farmaceutycznych jest niewygodne, bo przynosi zbawienne działanie. Dzięki niemu ludzie przestawali kupować chemiczne antybiotyki, które napędzają przemysł farmaceutyczny.

Cofnijmy się do przeszłości

Już w starożytnej Grecji doceniano właściwości srebra – zauważono, że jedzenie przy pomocy srebrnych sztućców stanowi profilaktykę dla wielu zakaźnych chorób – w czasie epidemii dżumy, srebrne sztućce chroniły przed zarażeniem, jednak na srebrną zastawę mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. Zauważono także, że srebro nie ulega korozji, dlatego w czasie bitew i wojen zaczęto stosować je na różnego rodzaju rany i oparzenia.

Przeczytaj też:  Otyłość to groźna choroba, która przyjęła skalę prawdziwej epidemii
Właściwości srebra koloidalnego
Srebro koloidalne jest znane przede wszystkim ze wzmacniania odporności organizmu. Ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Wieloletnie badania związane ze srebrem nie wykryły żadnych efektów ubocznych związanych z jego stosowaniem – co w odróżnieniu od antybiotyków stanowi ewenement w przemyśle farmaceutycznym. Każdy, kto chociaż raz zastosował antybiotyk, doskonale wie, jak organizm na niego reaguje. Występują zawroty głowy, ból brzucha, biegunka, nudności, zostaje zaburzona flora bakteryjna jelit, którą trudno odbudować. Antybiotyk niszczy zarówno złe, jak i te dobre bakterie. Jak zatem działa srebro koloidalne?
Działanie srebra koloidalnego

Srebro koloidalne nie reaguje z innymi lekami. Ponadto warto wiedzieć, że srebro koloidalne zabija nawet te bakterie, które są odporne na antybiotyki.

Jak do tego dochodzi? Po kontakcie z bakterią, srebro hamuje powstawanie enzymów, które stanowią byt bakterii (bez nich nie mają one szans na przeżycie). W przeciwieństwie do leków, srebro koloidalne nie jest pochłanianie przez bakterie i działa w organizmie przez cały czas.

Badania dowiodły, że srebro koloidalne hamuje rozwój patogenów, poprzez hamowanie rozwoju przyjaznego im środowiska, w którym mogłyby się one namnażać. Co więcej, dzięki takiemu działaniu, nie powstają mutację bakterii, które stają się odpornę na działanie antybiotyków.

Srebro koloidalne niszczy takie mikroorganizmy jak:

  • bakterie,
  • wirusy,
  • pleśnie,
  • drożdże.

 

Badania laboratoryjne dowiodły, że w momencie zetknięcia ich środowiska ze srebrem koloidalnym – w krótkim czasie stają się martwe. Dotyczy to także mikroorganizmów, będących w stadium jaja.

W warunkach laboratoryjnych po zetknięciu gronkowca złocistego ze srebrem koloidalnym potrzeba jedynie 180 minut, aby go zabić.

Srebro koloidalne, a srebrzyca - fakt czy mit?
Skala ludzi, którzy cierpią na srebrzycę, jest bardzo znikoma. Właściwie nie istnieją na ten fakt żadne badania naukowe. Jest jednak garstka osób, która uważa, że przyjmując srebro koloidalne, naraża się na srebrzycę.Srebrzyca jest jedynie schorzeniem o wymiarze kosmetycznym – nie wpływa ona w żadnym stopniu na stan zdrowia. Warto podkreślić, że należy wybierać tylko srebro koloidalne ze sprawdzonego źródła.W internecie aż roi się od sprzedawców, którzy wodzą za nos konsumentów, którzy często nie mają rozeznania w tym, na co należy zwrócić uwagę kupując ten specyfik.
Jakie srebro wybrać?

W internecie dostępne są srebra jonowe i niejonowe. Jak je odróżnić?

Srebro jonowe ma barwę żółtą już w samej fazie jego wytwarzania albo podczas utleniania w momencie przelewania go do szklanego naczynia. Picie srebra jonowego może być związane ze srebrzycą – picie srebra niejonowego nie niesie takiego ryzyka.  Dlatego srebra jonowego nie należy pić.

Można natomiast bez obaw pić srebro niejonowe, które ma barwę przezroczystą.

Jak dotąd badania nie odnotowały przypadków przedawkowania srebra.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Może zainteresuje Cię też jeden z poniższych tematów?
Zobacz także te artykuły:
Alergeny pokarmowe

Alergie pokarmowe wywoływane są przez alergeny przyjmowane wraz z pożywieniem. Częstość występowania alergii pokarmowych stale wzrasta – obecnie problem ten dotyczy około 2 – 8%

Czytaj dalej »

SPORT PORADY Co jeść przed i po treningu? Odpowiedni dobór diety jest niezmiernie ważny przy treningu ma duży wpływ na wyniki, wytrzymałość, dynamikę treningu, czas

Czytaj dalej »
Hydropolis - wodny świat dla każdego

Multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw – podkreślają twórcy

Czytaj dalej »
Czy można bezpiecznie naładować telefon do 100%?

Wydajność aparatów, szybkość procesora i rozdzielczość ekranów naszych telefonów stale się zwiększają. Niestety postęp w dziedzinie baterii nie przebiega tak szybko i nadal zdarza nam

Czytaj dalej »
Rozstanie i co dalej?

Rozstanie z kimś to zawsze ciężka sprawa. Niezależnie od stażu związku lub jego intensywności, dla którejś ze stron na pewno jest to cios prosto w

Czytaj dalej »