Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Jakie właściwości i zastosowanie ma srebro koloidalne?

O srebrze koloidalnym robi się coraz głośniej. Wszystko za sprawą szerzenia świadomości o jego prozdrowotnych właściwościach. Jeżeli nigdy wcześniej nie słyszałeś o jego istnieniu, zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem — naprawdę warto.

Jeszcze do 2014 r. srebro koloidalne można było bez problemu kupić właściwie w każdej aptece. Niestety, zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, zniknęło ono z listy dodatków do żywności i obecnie w żadnym sklepie ani aptece nie można zakupić srebra koloidalnego. Mowa tutaj o srebrze, które było zdatne do picia jako suplement diety. Srebro koloidalne w postaci toników i płynów do przemywania skóry jest dostępne w niektórych aptekach, jednak faktyczna zawartość cząsteczek srebra w takich tonikach pozostawia wiele do życzenia.

CIEKAWOSTKA…
Co jakiś czas dociera do świadomości społecznej informacja o niejasnym i niezrozumiałym działaniu koncernów farmaceutycznych. Nie tak dawno pojawiła się opinia, poparta badaniami naukowymi, jakoby witamina C stanowiła nowoczesną metodę w leczeniu nowotworów. Mowa tutaj o wlewach dożylnych. Oczywiście są zwolennicy, jak i przeciwnicy tej metody, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że koncerny farmaceutyczne niejako blokują proste i tanie sposoby walki z różnymi schorzeniami. Zdrowie i życie ludzkie stało się kartą przetargową, dlatego należy zawsze brać pod uwagę fakt, że przemysł farmakologiczny, to przede wszystkim biznes, a nie sfera gospodarcza, która niesie pomoc chorym ludziom. Tak też jest ze srebrem koloidalnym, które jest potężnym rywalem dla antybiotyków. Srebro koloidalne dla koncernów farmaceutycznych jest niewygodne, bo przynosi zbawienne działanie. Dzięki niemu ludzie przestawali kupować chemiczne antybiotyki, które napędzają przemysł farmaceutyczny.

Cofnijmy się do przeszłości
Właściwości srebra koloidalnego
Srebro koloidalne jest znane przede wszystkim ze wzmacniania odporności organizmu. Ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Wieloletnie badania związane ze srebrem nie wykryły żadnych efektów ubocznych związanych z jego stosowaniem – co w odróżnieniu od antybiotyków stanowi ewenement w przemyśle farmaceutycznym. Każdy, kto chociaż raz zastosował antybiotyk, doskonale wie, jak organizm na niego reaguje. Występują zawroty głowy, ból brzucha, biegunka, nudności, zostaje zaburzona flora bakteryjna jelit, którą trudno odbudować. Antybiotyk niszczy zarówno złe, jak i te dobre bakterie. Jak zatem działa srebro koloidalne?
Działanie srebra koloidalnego

Srebro koloidalne nie reaguje z innymi lekami. Ponadto warto wiedzieć, że srebro koloidalne zabija nawet te bakterie, które są odporne na antybiotyki.

Jak do tego dochodzi? Po kontakcie z bakterią, srebro hamuje powstawanie enzymów, które stanowią byt bakterii (bez nich nie mają one szans na przeżycie). W przeciwieństwie do leków, srebro koloidalne nie jest pochłanianie przez bakterie i działa w organizmie przez cały czas.

Badania dowiodły, że srebro koloidalne hamuje rozwój patogenów, poprzez hamowanie rozwoju przyjaznego im środowiska, w którym mogłyby się one namnażać. Co więcej, dzięki takiemu działaniu, nie powstają mutację bakterii, które stają się odpornę na działanie antybiotyków.

Srebro koloidalne niszczy takie mikroorganizmy jak:

  • bakterie,
  • wirusy,
  • pleśnie,
  • drożdże.

 

Badania laboratoryjne dowiodły, że w momencie zetknięcia ich środowiska ze srebrem koloidalnym – w krótkim czasie stają się martwe. Dotyczy to także mikroorganizmów, będących w stadium jaja.

W warunkach laboratoryjnych po zetknięciu gronkowca złocistego ze srebrem koloidalnym potrzeba jedynie 180 minut, aby go zabić.

Srebro koloidalne, a srebrzyca - fakt czy mit?
Skala ludzi, którzy cierpią na srebrzycę, jest bardzo znikoma. Właściwie nie istnieją na ten fakt żadne badania naukowe. Jest jednak garstka osób, która uważa, że przyjmując srebro koloidalne, naraża się na srebrzycę.Srebrzyca jest jedynie schorzeniem o wymiarze kosmetycznym – nie wpływa ona w żadnym stopniu na stan zdrowia. Warto podkreślić, że należy wybierać tylko srebro koloidalne ze sprawdzonego źródła.W internecie aż roi się od sprzedawców, którzy wodzą za nos konsumentów, którzy często nie mają rozeznania w tym, na co należy zwrócić uwagę kupując ten specyfik.
Jakie srebro wybrać?

W internecie dostępne są srebra jonowe i niejonowe. Jak je odróżnić?

Srebro jonowe ma barwę żółtą już w samej fazie jego wytwarzania albo podczas utleniania w momencie przelewania go do szklanego naczynia. Picie srebra jonowego może być związane ze srebrzycą – picie srebra niejonowego nie niesie takiego ryzyka.  Dlatego srebra jonowego nie należy pić.

Można natomiast bez obaw pić srebro niejonowe, które ma barwę przezroczystą.

Jak dotąd badania nie odnotowały przypadków przedawkowania srebra.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Może zainteresuje Cię też jeden z poniższych tematów?
Zobacz także te artykuły:

Kleszcze w ostatnim czasie stanowią plagę, ale co gorsza są cichym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Nie zawsze możemy być świadomi ewentualnych powikłań, tym bardziej że

Czytaj dalej »
Dieta sokowa jest oparta na sokach owocowych i warzywnych

Dieta sokowa jest to metoda oczyszczania organizmu z toksyn, za pomocą soków warzywno – owocowych. Toksyny odkładają się w organizmie głównie przez złe nawyki żywieniowe,

Czytaj dalej »
Rzeczy, których nie można przegapić zwiedzając Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie to nie tylko część pałacowa. Koniecznie trzeba zajrzeć do innych obiektów magnackiej rezydencji Lubomirskich i Potockich W Muzeum-Zamku znajduje się największy w

Czytaj dalej »
Miód spadziowy.

Miód spadziowy jest jednym z najpopularniejszych miodów w Polsce. Powstaje z soku drzew iglastych, takich jak: świerk, sosna, modrzew, jodła, oraz liściastych: brzoza, dąb, klon,

Czytaj dalej »

KULINARIA Jak zrobić rozgrzewającą herbatę? Gdy przychodzi jesień i zima marzymy o rozgrzewającej herbacie. Jest to wspaniały pomysł na długie wieczory przed telewizorem pod kocem

Czytaj dalej »