Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Jak pozbyć się toksyn z organizmu? Kasza jagana

Chyba każdy z nas miał lub dopiero będzie mieć taki okres w swoim życiu, w którym stwierdzi, że potrzebna mu będzie dieta detoksykacyjna. W Internecie aż roi się od propozycji w jaki sposób można to zrobić. Istnieje wiele sposobów, ale nasza redakcja wzięła temat na warsztat i wybrała ten, który naszym zdaniem jest najlepszy, bo skuteczny a przy tym nie wywołuje skutków ubocznych. Zapraszamy do artykułu.

Zbawienne działanie kaszy jaglanej

To, że kasza jaglana ma cudowne właściwości zdrowotne nie jest żadna nowością. W ostatnim czasie staje się ona hitem i podstawowym składnikiem diet. Detoks jaglany to idealna opcja dla osób, które chciałyby oczyścić swój organizm z toksyn, a nie są w stanie przeprowadzić klasycznej głodówki. Podczas detoksu jaglanego nie musimy przestrzegać restrykcyjnego głodu ani obawiać się napędowego ataku głodu. Nie narazimy więc swojego organizmu na osłabienie nie tylko fizyczne, ale także intelektualne. Jeść należy i to tyle ile uważamy za słuszne, ale oczywiście niezbędne będzie odrzucenie m.in.:

  • fast foody,

  • alkohol,

  • produkty wysoko przetworzone typu: parówki, ciastka, słodycze, ser żółty, itp.

W fazie przygotowań do oczyszczenia przy pomocy kaszy jaglanej nie powinno zabraknąć warzyw, owoców oraz pestek dyni lub orzechów.

Kasza jaglana zawiera:

– magnez,
– potas,

– żelazo,

– sód,

– cynk,

– fosfor,

– witaminę B.


Krok po kroku...
  • Zanim zastosujesz dietę opartą na kaszy jaglanej potrzebne będzie do niej przygotowanie. Na około 2 tygodnie przed dietą rozpocznij picie  ciepłej wody alkalicznej – to taka woda, która wyróżnia się wysokim poziomem pH. Rób to przed śniadaniem. Poza tym należy także w ciągu dnia regularnie ją popijać.
  • Po ok. 2 tygodniach picia wody można rozpocząć dietę jaglaną. Każdy dzień detoksykacji rozpoczyna się od wypicia ciepłej szklanki wody alkalicznej, a następni siemienia lnianego (proszek zalewa się wrzątkiem aż do wytworzenia kleiku, który należy wypić). W ciągu dnia dieta bazuje wyłącznie na kaszy jaglanej i warzywach. Można wobec tego przyrządzić zupę jaglano-warzywną z dodatkiem naturalnych przypraw. W trzecim dniu można dodać do diety owoce i mieszać je z kaszą jaglaną – np. jabłko cynamon i kasza jaglana – pyszny deser.
  • Staraj się bazować tylko na kaszy jaglanej i łącz ją z warzywami lub owocami. Jeśli natomiast brakuje Ci bardzo mięsa, to wybieraj tylko delikatne i przyrządzaj je w zdrowy sposób – najlepiej gotuj. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić, bo wciąż jesteś na detoksie.

  • Detoks trwa ok. 12 dni, ale może wydłużyć się nawet do miesiąca. Wszystko zależy od Twojej wytrzymałości i samopoczucia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Może zainteresuje Cię też jeden z poniższych tematów?
Zobacz także te artykuły:
Jak uratować zafarbowane w praniu ubrania?

Jak uratować zafarbowane ubrania? PORADY W teorii każdy wie, że przed włożeniem ubrań do pralki, należy je posegregować ze względu na ich kolor. Rzeczy jasne

Czytaj dalej »
Chłopiec w słuchawkach gra na laptopie

Dzisiejszy świat właściwie w całości opiera się na technologii komputerowej. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, by dostrzec, że elektronika zawładnęła całą kulą ziemską. I nie ma

Czytaj dalej »

CZĘSTOCHOWA PODRÓŻE – ŚLĄSK Częstochowa usytuowana jest w północnej części województwa śląskiego na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Przepływa przez nią rzeka Warta. Wg dziennika statystycznego na dzień

Czytaj dalej »

SPORT PORADY Co jeść przed i po treningu? Odpowiedni dobór diety jest niezmiernie ważny przy treningu ma duży wpływ na wyniki, wytrzymałość, dynamikę treningu, czas

Czytaj dalej »
"Klimatyczne ABC" - polscy eksperci przygotowali darmowy podręcznik o klimacie

Interdyscyplinarny zespół ekspertów przygotował podręcznik na temat zmiany klimatu, który może być pomocą dydaktyczną dla nauczycieli w szkołach średnich oraz na uczelniach. Książka “Klimatyczne ABC”

Czytaj dalej »