Mama i dzieci ćwiczą razem z ciężarkami

Jak motywować dziecko do sportu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sport jest ważnym aspektem w życiu każdego człowieka – a przynajmniej powinien być. Ruch to zdrowie, jak głosi stare przysłowie. Co zrobić, gdy Twoje dziecko nie wykazuje zainteresowania żadną aktywną formą spędzania czasu? Mamy kilka wskazówek. Warto podkreślić, że dzieci, które uprawiają jakikolwiek sport od wczesnych lat dzieciństwa znacznie lepiej się rozwijają, są zdrowsze i posiadają większą odporność na zachorowania.

BĄDŹ WZOREM SAMYM W SOBIE

Jeśli masz dziecko, to doskonale wiesz, że ono uwielbia robić to co Ty. Dzieci są fantastycznymi naśladowcami, których nie trzeba namawiać do “papugowania”. Robią to z czystej ciekawości świata i poznania rzeczy, które nie są im jeszcze znane. A jeśli do tego dojdzie jeszcze obecność rodzica – nic bardziej cennego. Dlatego, jeśli chcesz zarazić swoje dziecko miłością do sportu, zacznij go sam uprawiać. Zobaczysz, że Twój syn lub córka momentalnie będą chcieli być tacy jak Ty. W dobie dzisiejszych technologii i świata, który bazuje na przekazie komputerowym, Twoje dziecko może czuć się nieco zagubione, a wręcz uzależnione od wszelkich urządzeń. Nie dopuść do tego. Zacznij od małych rzeczy. Wyjście na spacer, pójście na rower lub rolki lub gra w badmintona może zarazić w Twoim dziecku zamiłowanie do sportu.

Przeczytaj też:  Właściwości witaminy C

MAŁE SUKCESY = WIELKA WYGRANA

Podczas, gdy Twoja pociecha zacznie na serio traktować daną dyscyplinę sportową, nie zapomnij o pochwałach. Są one bardzo ważne, bo dodatkowo motywują do jeszcze lepszych osiągnięć. Dziecko musi ciągle czuć, że to co robi ma sens i komuś się podoba – dopóki nie poczuje, że uprawia ten sport dla siebie, bo z tym bywa różnie.

DBAJ O SYSTEMATYCZNOŚĆ

Twojemu dziecku często nie będzie się chciało pójść na trening. To zrozumiałe, każdy ma czasem gorszy dzień. Nie daj się jednak złamać i jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, ćwicz w Nim systematyczność. Pamiętaj, jeżeli Ty odpuścisz raz, dziecko będzie to wykorzystywać w przyszłości – nie tylko na płaszczyźnie uprawiania sportu. Jeżeli trening oddalony jest od miejsca Waszego zamieszkania i to na Twoich barkach spoczywa dowóz dziecka na trening nie dawaj sobie także taryfy ulgowej. To wielka odpowiedzialność – pamiętaj, że dziecko czerpie wzorce z każdego Twojego zachowania. Jeśli chcesz, aby wyrosło na odpowiedzialnego i systematycznego człowieka, Ty sam musisz wykazywać się takimi cechami.

Udostępnij ten artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj swój komentarz i dołącz do dyskusji

Najchętniej czytane

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter

Piszemy raz w miesiącu. Nie wysyłamy spamu.