Jak zrobić stronę internetową?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Jak stworzyć stronę internetową?

Masz pomysł, aby zaistnieć w sieci? Lubisz pisać wartościowe treści, chcesz się dzielić z innymi swoją wiedzą na dany temat lub zwyczajnie chcesz rozwinąć swój biznes przy pomocy sklepu internetowego? I teraz zaczynają się schody, bo z dziedziny IT wiesz niewiele? Nasza redakcja spieszy z pomocą! W tym artykule podpowiemy jak łatwo można stworzyć stronę internetową – a więc zaczynamy.

Klucz = Domena + Hosting

W osobnych artykułach możesz przeczytać więcej na temat domeny i hostingu. Zostały one dokładnie opisane, tak abyś zrozumiał jaki mechanizm jest potrzebny do utworzenia strony internetowej. Tak więc, aby się nie powtarzać, odsyłamy do podstron, jeżeli w dalszym ciągu nie wiesz czym są: domena i hosting. Zakładamy jednak, że przyswoiłeś już dawno tę wiedzę, wobec czego możemy opisać dalsze etapy do osiągnięcia pożądanego celu.

Podepnij domenę do hostingu

Tutaj niestety nie podpowiemy dosłownie jak tego dokonać, gdyż każdy hosting dysponuje innym C-Panelem. C-Panel to Twój panel administracyjny, do którego przypisany będzie Ci login i hasło. To za jego pomocą możesz konfigurować swoją stronę internetową. Gdy już się zalogujesz, odszukaj kategorii “domeny”, a następnie coś w rodzaju “domeny podpięte”. Strona przekieruje Cię prawdopodobnie do okienka, w którym będziesz mógł wpisać swoją domenę i zatwierdzić ją, aby dokonać omawianego podpięcia – widzisz, nic prostszego!

Od teraz możesz swobodnie tworzyć w C-Panelu treści, które chcesz, aby były prezentowane na stronie przy pomocy kreatora, który proponuje użycie gotowych wzorów stron. Możesz z nich oczywiście skorzystać, ale warto trochę głębiej poszukać, by stworzyć coś, co może okazać się strzałem w dziesiątkę. Każdy C-Panel wyposażony jest w wiele rozserzeń, które możesz zainstalować na swoim hostingu. Jednym z nich jest WordPress, ale o nim w kolejnym akapicie.

Przeczytaj też:  Dlaczego bateria w telefonie szybko się rozładowuje?
WordPress połknął ¾ internetu

Przeglądasz strony i stwierdzasz, że wiele z nich wygląda podobnie – i nie chodzi tu o kolorystykę, tylko po prostu o jakość wykończenia. Na tym właśnie polega potęga WordPress’a, którego wybiera ponad połowa użytkowników do tworzenia różnego rodzaju stron w internecie. Na chwilę obecną WP ma nieograniczone możliwości, do tego jest bezpłatny. Jedynie za dodatkowe rozszerzenia, wtyczki lub motywy należy

zapłacić – ale nie jest to konieczne. Jeżeli na początku swojego internetowego biznesu nie dysponujesz oszczędnościami, nie ma co przepłacać. Wykorzystaj możliwość jaką daje Ci WP i skorzystaj z darmowych rozwiązań. Dzięki wielości narzędzi, każdy może stworzyć projekt, który będzie spełniał wszystkie wymagania, a jednocześnie zachowa oryginalność, pomimo tego, że WP wybiera tak duża grupa użytkowników. Tak naprawdę WP jest dość intuicyjny w obsłudze i każdy laik, który poświęci mu chwilę uwagi, będzie potrafił stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Nadal zastanawiasz się czy sobie poradzisz? Uwierz w siebie, by niebawem przybić sobie piątkę jako posiadacze strony internetowej. 😉

Udostępnij ten artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj swój komentarz i dołącz do dyskusji

Najchętniej czytane

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter

Piszemy raz w miesiącu. Nie wysyłamy spamu.