Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Jak spakować walizkę?

Jak spakować walizkę?

Jesteś na początku drogi związanej z podróżowaniem? Niedługo odbędziesz swoją pierwszą poważną podróż, która być może zapoczątkuje lawinę kolejnych. Z każdą kolejną podróżą będziesz bogatszy w doświadczenia, jednakże warto przeczytać ten poradnik przed tą pierwszą.

MINIMALIZM WSKAZANY

Ilość bagażu uzależniona jest od długości podróży i jego rodzaju. Jeżeli ma to być zwykły, typowy 10-14 dniowy wypoczynek w ciepłych krajach to sprawa jest prosta. Zwykła walizka średniego rozmiaru będzie odpowiednia. Sprawy się utrudniają, gdy w grę wchodzi dłuższa wyprawa. Należy wówczas zastanowić się czy walizka będzie odpowiednia. Warto przemyśleć czy plecak turystyczny nie będzie lepszy. Będzie on na pewno wygodniejszy w noszeniu, jeśli Twoja wyprawa będzie polegać na ciągłym przemieszczaniu się.

Następnie uwzględnij prognozę pogody. Jeżeli jesteś pewien, że będzie przez cały pobyt ciepło, to sprawa prosta – pakuj tylko letnie rzeczy. Jeżeli natomiast pogoda może być w kratkę, musisz zapewnić sobie zarówno rzeczy letnie, jak i te cieplejsze. Po jednej parze bluzy oraz kurtki wystarczy. Niestety, turyści mają tendencję do przepakowywania – bo a nóż kolejna para spodenek się przyda, a tak naprawdę nie zostanie ona założona ani raz.

https://odpowiadamy.pl/porady/jak-spakowac-walizke/

KOSMETYKI RZECZ NABYTA

Dostosuj wielkość kosmetyczki, do swoich potrzeb. Jeżeli przemieszczać się będziesz samolotem, uwzględnij wymagania przewoźnika. Często nakładają oni ograniczenia w ml oraz nakazują przewożenie ich w przezroczystych woreczkach lub specjalnie do tego stworzonych kosmetyczkach. Dlatego, aby uniknąć zaskoczenia dokładnie zapoznaj się z wymogami swojego przewoźnika, bo niejednokrotnie zdarzały się przypadki wyrzucania kosmetyków z powodu zbyt dużej pojemności. Pamiętaj, że sklepy są także poza granicami Polski, dlatego bez problemu możesz nabyć potrzebny kosmetyk na miejscu. Weź pod uwagę także to, że niektóre hotelowe pokoje w swoim standardzie mają mydło i szampon.

ROLUJ, ABY ZAOSZCZĘDZIĆ MIEJSCA

Istnieje świetny sposób pakowania ubrań, tak aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Mianowicie mowa o ich rolowaniu. Rozłóż je na płasko, częściowo je złóż, a następnie zwiń w rulon. Rzeczy, które zajmują więcej miejsca lub są cięższe – np. kurtki zroluj i ułóż na samym dnie, a na samym wierzchu ułóż rzeczy lżejszy – np. t-shirty. Buty powkładaj po bokach walizki. Będziesz zaskoczony jak wiele miejsca zaoszczędzisz poprzez zwijanie ubrań w rulon.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Może zainteresuje Cię też jeden z poniższych tematów?
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Zobacz także te artykuły:
Przyczyny i objawy zapalenia pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego to przypadłość typowa dla kobiet, ze względu na anatomię budowy układu moczowego. Może pojawić się również u mężczyzn i dzieci. Objawia się

Czytaj dalej »
Co powoduje kamienie nerkowe?

Z kamicą nerkową mamy do czynienia w przypadku odkładania się złogów w układzie moczowy w postacie kamieni, mogą one występować w nerkach lub pęcherzu moczowym.

Czytaj dalej »

Ferie 2019 Terminy ferii zimowych na rok szkolny 2018/2019 Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Nie dla wszystkich w jednym czasie rzecz jasna, bo jak

Czytaj dalej »
Dieta sokowa jest oparta na sokach owocowych i warzywnych

Dieta sokowa jest to metoda oczyszczania organizmu z toksyn, za pomocą soków warzywno – owocowych. Toksyny odkładają się w organizmie głównie przez złe nawyki żywieniowe,

Czytaj dalej »
Objawy boreliozy

Borelioza jest choroba odzwierzęcą przenoszona przez kleszcze, które są nosicielami bakterii borrelia burgdorferi, jest  bardzo trudna do zdiagnozowania gdyż nie daje jednoznacznych objawów, może być

Czytaj dalej »