Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Co warto zobaczyć w Krośnie?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Krosno usytuowane jest we wschodnio-południowej części Polski i należy do województwa podkarpackiego. Jest to miasto, które ma powierzchnię ok. 44 m2, liczące 46 tys. mieszkańców. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Krośnie. Zapraszamy do artykułu.

MIASTO SZKŁA

Nie od dziś wiadomo, że Krosno rekomenduje swoje miasto jako miasto szkło, a to za sprawą huty szkła, która swój początek datuje na 1923 r. Szklane wyroby z Krosna cieszą się wspaniałą jakością oraz wielorakością wzorów, które doceniają zarówno rodacy, jak i mieszkańcy całego świata. Krosno zaprasza mieszkańców oraz przyjezdnych do zwiedzania Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie naocznie można zobaczyć cały proces powstawania szkła. Muzeum umiejscowione jest tuż przy rynku, dlatego nie sposób do

niego nie zaglądnąć. Uczestnicy zwiedzania mogą dotykać eksponatów oraz aktywnie wziąć udział w procesie tworzenia szkła. Nie jest więc to typowe muzeum, w którym jedyną swobodą jest po prostu “bycie”, słuchanie i przechodzenie do kolejnego eksponatu – za to wielki plus dla Krosna.

MAŁY KRAKÓW

Zwiedzanie każdego miasta rozpoczyna się właściwie zawsze od rynku. Mały Kraków – tak mieszkańcy i turyści określają krośnieński rynek. I choć jest dużo mniejszy od tego krakowskiego, to nie mniej zachwyca swoim urokiem. Rynek składa się z zabytkowych kamienic, które pochodzą z różnych epok. Obecnie to serce miasta, które w sezonie tętni ogródkami piwnymi oraz lokalami o podobnym charakterze. To miejsce częstych spacerów oraz imprez plenerowych.

HISTORIA KROSNA W NOWOCZESNEJ ODSŁONIE 

… nie jest to bynajmniej podtytuł kolejnego akapitu wymyślonego na potrzeby niniejszego artykuły. Historia Krosna w Nowoczesnej Odsłonie to aplikacja kierowana do zarówno miejscowych, jak i dla przyjezdnych. Dlatego, jeżeli ktoś lubi korzystać z mobilnego przewodnika, warto pobrać i zainstalować go w swoim telefonie komórkowym (wymagany system Android). Aplikacja łączy się poprzez bluetooth ze specjalnymi nadajnikami rozmieszczonymi w najważniejszych punktach miasta. Dlatego bez problemu dotrzesz do ciekawych miejsc, o których możesz poczytać z telefonu, bądź jak kto woli – wysłuchać interesujących treści.

Oprócz w/w świątyń warto odwiedzić Muzeum Podkarpackie, Muzeum Rzemiosła, Muzeum Misyjne. W okresie letnim rozrywkę i schłodzenie dzieci mogą uzyskać na wodnym placu, który składa się z natrysków, brodzika, zjeżdżalni oraz toru pływackiego. W Krośnie funkcjonuje całkiem sporo restauracji, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj swój komentarz i dołącz do dyskusji

Najchętniej czytane

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter

Piszemy raz w miesiącu. Nie wysyłamy spamu.