Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Tik Tok – co to jest?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Chyba każdy słyszał o Musicial.ly. Aplikacja ta biła rekordy popularności wśród użytkowników – szczególnie tych nastoletnich. Jeśli nadal nie masz pojęcia czym jest i o co w niej chodzi, ten artykuł pomoże Ci stać się mądrzejszym w tej dziedzinie.

Nie bez przyczyny w nagłówku użyto czasu przeszłego do Musicial.ly – aktualnie to TikTok. To aplikacja, która polega na tworzeniu krótkich filmików, pod które podkłada się muzykę różnego rodzaju – od klasycznych kawałków po te z górnych list przebojów, a wszystko to, tworzyć można z pozycji smartfona. Aplikacja umożliwia modyfikowanie stworzonego klipu przy pomocy kilku narzędzi. Użytkownicy mogą przez chwilę poczuć się, jak prawdziwi piosenkarze – ruchem ust sprawiać wrażenie, że jest się wykonawcą danej piosenki.

FUZJA TECHNOLOGII

Musicial.ly w sierpniu 2018 r. zostało przejętę przez twórców TikTok – oczywiście nie za darmo… Przechwycenie marki kosztowało firmę Bytedance Technology Co. aż 1 mld $. W efekcie zdecydowano się na użytkowanie nazwy TikTok, co ma symbolizować tykanie

shibuya-2328029_640

tykanie zegara (w odniesieniu do krótkich czasowo filmików tworzonych w aplikacji). Użytkownicy dawnego Musicial.ly zostali automatycznie zaktualizowani pod możliwości jakie daje aplikacja TikTok. Wg wielu jest ona znacznie lepsza, posiada przydatniejsze funkcje, a sami użytkownicy mogą dotrzeć do znacznie większej grupy odbiorców na całym świecie. Co ciekawe, aplikacja po upływie 2 godzin alarmuje o zbyt długim czasie, spędzonym na smartfonie. Aplikacja jest dostępna w sklepie Play Store oraz w Google Play.

“STWORZYĆ SPOŁECZNOŚĆ, W KTÓREJ KAŻDY JEST TWÓRCĄ” – ALEX ZHU

Zarówno Musicial.li (2014 r.), jak i TikTok (2016 r.) powstały w Chinach, jednak ta pierwsza aplikacja podbiła serca użytkowników z USA oraz Europy, podczas gdy TikTok opanował głównie Chiny. Alex Zhu jest współtwórcą Musicial.li oraz prezesem TikToka. Musicial.li zyskał 100 mln użytkowników, a TikTok aż 500 mln.

Przeczytaj też:  Rozstanie i co dalej?

Udostępnij ten artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj swój komentarz i dołącz do dyskusji

Najchętniej czytane

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter

Piszemy raz w miesiącu. Nie wysyłamy spamu.