Jakie pozycje do karmienia piersią są najlepsze?

Jakie pozycje do karmienia piersią są najlepsze?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Świeżo upieczone mamy, mają wiele obaw związanych ze swoją nowo narodzoną pociechą. To nic dziwnego, wszystko co nowe, rodzi niepokój. Aby nieco ułatwić pierwsze chwile ze swoim maluszkiem, przygotowaliśmy mini poradnik, w którym zamieszczamy najlepsze pozycje do karmienia piersią.

Każde dziecko kierowane jest instynktem, dlatego gdy tylko przystawisz do jego buzi brodawkę, będzie doskonale wiedziało, co z nią zrobić.

Postaw na wygodę

Karmienie piersią to proces, który może trwać naprawdę długo. Dlatego, warto zwrócić uwagę, aby podczas karmienia było Wam obojgu wygodnie. Aby to osiągnąć przedstawiamy 3 pozycje: skrzyżowaną, spod pachy oraz leżącą.

Pozycja skrzyżowana

Zaleca się ją dla początkujących mam. W tej pozycji, plecy mamy są oparte. Maluszka układamy na poduszce, tak aby leżał na boku i był przytulony do brzucha mamy. W ten sposób buzia malucha znajduje się na wprost piersi, dzięki czemu można bez przeszkód nakierować ją na brodawkę.

Pozycja spod pachy

W tym wariancie, mama leży na plecach. Dziecko leży bokiem na jej brzuchu, a jego główka sięga piersi. Mama swoim przedramieniem podtrzymuje plecy maluszka.

Pozycja leżąca

Mama przybiera pozycję leżącą na boku. Głowę ma opartą na poduszce. Malucha układamy wzdłuż ciała, także na boku. Ten sposób dedykowany jest dla mam tuż po porodzie, bo pozwoli także na odpoczynek.

Udostępnij ten artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj swój komentarz i dołącz do dyskusji

Najchętniej czytane

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter

Piszemy raz w miesiącu. Nie wysyłamy spamu.