Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Jak dobrać krem do twarzy? Wszystko o kremach

Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy?

Krem do twarzy stanowi podstawę pielęgnacji skóry, która często bywa wymagająca. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kremu do danej cery, tak by zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. Sprawdź po jakie kremy sięgać i na co zwracać uwagę, podczas zakupów w drogerii.

Nie od dziś wiadomo, że kobiety lubią się podobać. Robią to zazwyczaj dla siebie lub dla kogoś. Aby zachować zdrowy i promienny wygląd skóry należy regularnie ją pielęgnować odpowiednim rodzajem kremu. Szczególną uwagę przy jego doborze, należy zwrócić na to do jakiej cery dany krem jest dedykowany oraz to w jakim wieku aktualnie jesteśmy. Dla przykładu: jeżeli jesteś dojrzałą kobietą, to stosowanie kremu 30+ może okazać się mało wystarczające, gdyż Twoja skóra wymagać będzie zupełnie innych składników.

Wyróżnić możemy cerę normalną, mieszaną, tłustą, naczynkową, wrażliwą lub atopową. Dla każdego rodzaju cery opracowano formułę kremu, która będzie idealnie przywracała piękny wygląd skóry. Tak więc powstały kremy nawilżające, matujące, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, liftingujące, likwidujące zaczerwienienia. Gama kremów jest naprawdę szeroka. Warto zwrócić także uwagę, że kremy te występują zazwyczaj w formie dziennej i nocnej, chociaż coraz częściej spotkać można kremy uniwersalne tzw. dziennonocne. Kremy na dzień mają lżejszą formułę. W odróżnieniu od kremów na noc, zawierają one większą ilość wody. Dlatego często stanowią lekką emulsję, którą bez trudu rozprowadza się po twarzy. Są świetną bazą pod makijaż. Oprócz tego, zawierają filtry UV, które skutecznie chronią twarz przed promieniowaniem. Z kolei kremy na noc przybierają bardziej skoncentrowaną formułę, są gęstsze i tłustsze, lepiej odżywiają skórę.

Krem do twarzy 20+

Niektóre kobiety pomiędzy 20, a 30 rokiem życia, uważają że ich skóra nie potrzebuję szczególnej pielęgnacji – w końcu są młode. Nic bardziej mylnego. To właśnie w tym okresie, skóra rozpoczyna proces starzenia, spada także poziom kolagenu. Stąd skóra staje się bardziej podatna na promieniowanie UV oraz zanieczyszczeń powietrza. To idealne środowisko do gromadzenia się wolnych rodników, które wręcz penetrują naszą skórę. Dlatego warto sięgać po kremy 20+, aby opóźnić procesy starzenia. W ich składzie znaleźć można witaminę C i E, flawonoidy, czy też karotenoidy. Takie kremy zawierają filtry UV oraz kwasy owocowe, które zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Po 20 roku życia występuje też często trądzik, dlatego niektóre kremy wzbogacone są o cynk i kwas salicylowy, które działają oczyszczająco i hamują wydzielanie sebum.

Przeczytaj też:  Jak złożyć wniosek 500+?
Krem do twarzy 30+

Warto zaznaczyć, że to jaki styl życia uprawiany jest na co dzień, może odbić się na skórze twarzy. Jeżeli praca, wywołuje u Ciebie stres, pochłaniasz duże ilości niezdrowego jedzenia, palisz papierosy lub nie wysypiasz się, możesz mieć pewność, że oznaki takiego stylu życia będą widoczne na twarzy. Skóra po 30 roku życia zmniejsza swoją elastyczność. Takie kremy w dalszym ciągu mają za zadanie spowalniać proces starzenia, ale także wypełniać zmarszczki już istniejące. Znaleźć w nich można retinoidy lub kwasy hydroksylowe, które pozwalają na usunięcie martwego naskórka, a jednocześnie stymulują procesy odnowy. W takich kremach nadal można znaleźć witaminę C i E, oraz koenzym Q10, który niweluje przebarwienia skórne. W kremach 30+ zawarte są często algi oraz peptydy, które mają na celu regenerację komórek.

Krem do twarzy 40+

Pielęgnacja skóry po 40 roku życia staje się bardziej skomplikowana. W tym okresie zauważalna jest mniejsza jędrność skóry, która staje się coraz cieńsza. Owal twarzy przybiera inną formę na skutek słabnących mięśni. Uwydatniają się wówczas zmarszczki mimiczne (wokół oczu, ust i czoła). Kremy 40+ mają za zadanie odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych. Dlatego w ich składzie na jednej z pierwszych pozycji powinien znajdować się retinol o wysokim stężeniu oraz koenzym Q10 oraz takie składniki jak np. proteiny pszenicy lub ryżu, które są odpowiedzialne za zwiększenie jędrności i napięcia skóry twarzy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kremy 40+ będą bardziej skoncentrowane, dlatego będą przybierały gęstszą formułę. Dzięki niej krem dłużej utrzyma się na twarzy, a zimą dodatkowo będzie chronił przed czynnikami zewnętrznymi, które doprowadzić mogą do pękania naczynek.

Kremy do twarzy 50+

Skóra po 50 roku życia jest aż 10 razy cieńsza od skóry dziecka. Po za tym staje się ona bardziej wysuszona, szorstka i wiotka. Zmiany zauważalne są nie tylko w obrębie twarzy, ale także na szyi i dekolcie. To czas okołomenopauzalny, podczas którego gospodarka hormonalna zostaje zaburzona. W wyniku tego spada aktywność wydzielanych gruczołów łojowych oraz potowych.  Dlatego kremy 50+ w swoim składzie zawierają wysoką dawkę kolagenu oraz fitoestrogeny odpowiedzialne za zwiększenie gęstości skóry. Nadal w takim kremie znaleźć można koenzym Q10 oraz retinole, które będą odbudowywać skórę. Nieodzownym składnikiem kremów 50+ jest kwas hialuronowy, dzięki któremu skóra będzie odpowiednio nawodniona i wygładzona. W takich kremach znaleźć można także kofeinę, która pobudza krążenie.

Przeczytaj też:  Co czwarty rodzic permanentnie udostępnia informacje o swoich dzieciach
Kremy do twarzy 60+

Kondycja skóry po 60 roku życia zależeć będzie od tego, czy w przeszłości wraz z przechodzeniem w nową dekadę życia, stosowane były odpowiednie kremy do codziennej pielęgnacji. Kobiety, które zaniedbały sprawę w przeszłości, mogą spodziewać się bardzo dużo widocznych zmarszczek. Skóra w tym okresie jest jeszcze bardziej wysuszona i cienka, a dodatkowo szybciej się starzeje. Kobiety w tym wieku często narzekają na przebarwienia, będące wynikiem wcześniejszych ekspozycji na słońce. Kremy po 60 roku życia powinny mieć mocno skoncentrowaną formułę i zawierać retinol, koenzym Q10, kolagen, witaminy C i E, ekstrakt z alg karmazynowych, olejek szafirowy, masło karite. Składniki kremu mają głównie właściwości liftingujące.

Kremy do twarzy 70+

U kobiet po 70 roku życia występuje często efekt tzw. “odwróconego trójkąta”. Co to takiego? O ile u kobiet w młodym wieku twarz jest najpełniejsza w okolicach policzków, tak u starszych pań, skóra opada w miejscu brody. Skóra zdecydowanie staje się wiotka, obwisa, pozbawiona jest elastyczności, jest odwodniona. Głównym celem pielęgnacji skóry po 70 roku życia jest ochrona przed promieniowaniem oraz nawilżenie. W skład takich kremów wchodzą: retinol, koenzym Q10, nasiona winogron, bzu, róży, melona, pędów ryżu.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Może zainteresuje Cię też jeden z poniższych tematów?
Zobacz także te artykuły:
Co to jest alergia? Rodzaje, przyczyny, objawy i leczenie alergii.

Alergia to nadwrażliwość układu immunologicznego, rozwijająca się w odpowiedzi na kontakt z alergenami. Alergeny, które są w istocie czynnikami całkowicie nieszkodliwymi dla organizmu człowieka, jednak

Czytaj dalej »
Zgrzytanie zębami, czyli bruksizm. Mężczyzna zakłada nakładkę ochronną w ramach profilaktyki zębów

Zgrzytanie zębami, czyli bruksizm jest niczym innym jak niekontrolowanym zaciskaniem zębów, do którego dochodzi podczas snu. Towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk. Osoba cierpiąca na tę przypadłość

Czytaj dalej »
Jasnowidz trzyma w dłoniach szklana kulę. W czasach niepewności zwracamy się w stronę wróżb.

Korzystanie z usług wróżek w czasach niepewności jest szczególnie częste, ale może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym rozpadu rodziny. Zamiast uciekać w stronie astrologii,

Czytaj dalej »
Jak być dobrym szefem? Szef gratuluje podwładnemu awansu

Jak być dobrym szefem? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która zarządza ludźmi. To wielki przywilej móc kimś kierować, ale staje się to atutem dopiero

Czytaj dalej »

Przebiegnięcie maratonu nie wpływa na wzrost sztywności mięśni u biegaczy w wieku 50+. To zaskakujący wniosek, gdyż przed rozpoczęciem badania taka była hipoteza oraz subiektywne

Czytaj dalej »
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/fringoo/public_html/odpowiadamy.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/fringoo/public_html/odpowiadamy.pl/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107