Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Jak zdobyć pracę?

Gospodarka w Polsce wciąż się rozwija, a co za tym idzie tworzą się nowe miejsca pracy. To sprzyja osobom, które poszukują pracy lub chcą ją zmienić. Jak zatem szybko znaleźć pracę, która będzie dla nas odpowiednia? Zapraszam do przeczytania tego artykułu.

DOBRZE SIĘ ZAPREZENTUJ

Musisz wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest Twoja wizytówka, czyli innymi słowy CV. O tym, jak powinno ono wyglądać dowiedzieć się możecie z poprzedniego artykułu. Jeśli już je masz to połowa sukcesu. Istnieją dwie drogi aplikowania – bezpośrednio do rąk pracodawcy lub poprzez Internet. Która z tych dróg jest lepsza? Nie ma lepszej lub gorszej. Przy pomocy Internetu będziesz w stanie w szybszym czasie aplikować do wielu pracodawców, ale stracisz możliwość bezpośredniego kontaktu – a wiadomo, dobre pierwsze wrażenie potrafi czasami doprowadzić na szczyt kariery. Natomiast jeśli postawisz na bezpośrednią aplikację do pracodawców, musisz liczyć się z tym, że będzie kosztować Cię to sporo czasu i nie będziesz mieć gwarancji czy zastaniesz na miejscu szefa lub osobę odpowiedzialną za rekrutację. Dlatego sam zdecyduj co będzie dla Ciebie lepsze, albo korzystaj naprzemiennie z obu sposobów aplikowania.

SERWISY DEDYKOWANE KANDYDATOM

Obecnie w Internecie istnieje cała masa serwisów, które umożliwiają darmową rejestrację i założenie konta w celu przedstawienia swojej sylwetki i udostępnienia jej pracodawcom. Firmy rekruterskie codziennie przeglądają tego typu strony, by wyławiać coraz to bardziej odpowiadające im kandydatury, a następnie proponować im rozmowę kwalifikacyjną.

Dlatego warto założyć sobie takie konto, uzupełnić w nim swoje dane, doświadczenie, kwalifikacje oraz wykształcenie. Dodatkowo można wybrać preferencję, w jakich strukturach chce się pracować – to ułatwia wyszukiwanie i uchroni Cię od niechcianych propozycji.

CZY KTOŚ JESZCZE WIERZY W MOC SPRAWCZĄ URZĘDÓW PRACY?

Istnieje stereotyp, że Urząd Pracy to instytucja, która daleka jest od pomocy w znajdowaniu pracy. Owszem, pomagają osobom, które są nieporadne lub chwilowo bezrobotne, ale rzadko kiedy takie osoby zdobywają pracę na pełen etat lub taką, która będzie miarodajna do ich umiejętności. Warto jednak od czasu do czasu zaglądnąć na stronę internetową swojego Urzędu Pracy, w celu sprawdzenia ofert, które publikowane są codziennie. Wówczas możesz samodzielnie aplikować do pracodawcy, który ogłasza się u nich na stronie internetowej. To na pewno szybsza droga możliwości zdobycia pracy, niż liczenie na to, że UP w czymkolwiek Wam pomoże – niestety, taka Polska rzeczywistość.

LOKALNE STRONY INTERNETOWE
W każdym większym mieście funkcjonują lokalne strony internetowe, które na celu mają wyszukiwanie z internetu ofert pracy i zamieszczanie ich u siebie na portalu. Na przykładzie miasta Rzeszowa będzie to strona www.rzeszowiak.pl W zakładce “praca” można znaleźć setki ofert od pracodawców, które dodawane są codziennie z dużą częstotliwością, dlatego warto śledzić je na bieżąco. Sprawdź, czy Twoje miasto posiada takie strony, żebyś nie przegapił żadnej oferty i aplikuj, aplikuj, aplikuj.

SPRAW, BY TO PRACA ZNALAZŁA CIEBIE

To sen, o którym chyba każdy marzy (ten, kto szuka pracy rzecz jasna). Jak jednak tego dokonać? Jak zrobić to w dodatku nie ponosząc żadnych kosztów? Otóż da się. Wykorzystaj nieskończoną funkcjonalność mediów społecznościowych. Zamiast CV, stwórz wizytówkę, w której opiszesz w pigułce kim jesteś, co umiesz i czego szukasz. Zapisz ją w formie zdjęcia (format jpg.) wyszukaj fanpage, któregoś z mediów o tytule “praca x” (w miejscu x wpisz swoje miasto – uwierz jest tego cała masa) i wklej posta załączając w/w zdjęcie z dopiskiem, że czekasz na kontakt. Możesz mi wierzyć, albo nie, ale to działa. Wszystko zależy od rozwiniętej społeczności, dlatego znajdź taki profil, który dociera do tysięcy odbiorców. Zwiększasz tym samym szansę na odzew ze strony osób, które rzeczywiście szukają pracowników, a nie zdążyły jeszcze nigdzie zamieścić na ten temat ogłoszenia. To będzie Twój wielki atut, bo kreatywność zawsze popłaca.

“WYSŁAŁEM JUŻ TYLE OGŁOSZEŃ, A NADAL NIKT SIĘ NIE ODEZWAŁ”

Taką postawę przyjmuje wiele osób, które aktywnie poszukują pracy. Wiadomo, łatwo jest się zniechęcić, gdy ilość wysłanych CV nie przekłada się wcale na odbiór. Ale tak właściwie to ile to jest “dużo wysłanych CV”? 10, 20, 50? Jeśli wysłałeś już 50 i dalej nic, to wyślij 51, 52, 53… a może to ta 54 aplikacja okaże się tą, która doprowadzi Cię do szczytu kariery, o której zawsze marzyłeś. Nie poddawaj się i walcz o swoje. Kiedyś na każdego przyjdzie pora – na Ciebie też!

business-chaos-job-8777
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Może zainteresuje Cię też jeden z poniższych tematów?
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Zobacz także te artykuły:
Dieta sokowa jest oparta na sokach owocowych i warzywnych

Dieta sokowa jest to metoda oczyszczania organizmu z toksyn, za pomocą soków warzywno – owocowych. Toksyny odkładają się w organizmie głównie przez złe nawyki żywieniowe,

Czytaj dalej »

Jak stworzyć stronę internetową? Masz pomysł, aby zaistnieć w sieci? Lubisz pisać wartościowe treści, chcesz się dzielić z innymi swoją wiedzą na dany temat lub

Czytaj dalej »
Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy?

Krem do twarzy stanowi podstawę pielęgnacji skóry, która często bywa wymagająca. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kremu do danej cery, tak by zapewnić jej

Czytaj dalej »

O srebrze koloidalnym robi się coraz głośniej. Wszystko za sprawą szerzenia świadomości o jego prozdrowotnych właściwościach. Jeżeli nigdy wcześniej nie słyszałeś o jego istnieniu, zachęcamy

Czytaj dalej »
Ludzie w maskach ochronnych

Opracowany przez dwoje doktorantów kalkulator skuteczności maseczek pozwala obliczyć, jak indywidualne decyzje dotyczące wyboru maseczki mogą wpłynąć na liczbę osób zakażonych koronawirusem. Twórcy zachęcają do

Czytaj dalej »