Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Rzeszów stanowi stolicę województwa podkarpackiego. To niewątpliwie miasto, które w okresie ostatnich kilku lat bardzo dynamicznie się rozwija. Miasto wyróżnia się na tle innych miast pod względem czystości, rozwoju infrastruktury oraz ilości inwestycji. Rzeszów zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji pod względem innowacyjności. To wszystko przyciąga ludzi i zachęca do pozostania w Rzeszowie. Nie bez znaczenia jest też sam wygląd miasta oraz atrakcje, które ono zapewnia.

Na zwiedzanie Rzeszowa najlepiej wybrać się pieszo, by móc bez pośpiechu zaznajomić się z miastem. Na naszej mapie turystycznej nie powinno zabraknąć pomniku czynu rewolucyjnego, który stanowi swoisty znak miasta, czy też nietypowej okrągłej pieszej kładki zawieszonej nad ruchliwą ulicą Grunwaldzką.

Zacznijmy typowo, od Rynku

Początki zabudowy datuje się na XVI w. Jednak z tamtego okresu nie zostało zbyt wiele, z racji pożaru, które nawiedziło miasto. Budowlą, która symbolizuje tamten okres jest podmiejski Ratusz, który obecnie stanowi magistrat miejski i siedzibę urzędowania Prezydenta Miasta. Niegdyś na szczycie ratusza istniał dzwon, który rozbrzmiewał rano oraz po południu – rozpoczynając oraz zakańczając dzień handlowy. Obecnie rynek miejski obfituje w różnorodność pod względem knajp, kawiarni oraz dyskotek. To miejsce towarzyskich spotkań oraz wielu koncertów. To serce miasta, które gromadzi tysiące turystów oraz mieszkańców.

Fontanna multimedialna

Swój początek datuje się na 2013r. Zlokalizowana jest przy al. Lubomirskich. Pod względem wielkości tego typu obiektów stanowi 3 miejsce w skali kraju. Jest sterowana elektronicznie, a koszt jej budowy szacuje się na 7 mln zł. Pokazy składają się z elementów wodnych, świetlnych i dźwiękowych. Na stronie miasta dostępny jest harmonogram pokazów. W okresie letnim fontanna stanowi plac wodny dla dzieci.

Podziemna trasa turystyczna

396 m trasy biegnącej pod powierzchnią dawnych miejskich piwnic. Zasięg mierzy od 0,5 m do 10 m pod powierzchnią rynku. Trasa składa się z 40 pomieszczeń (15 korytarzy i 25 piwnic), które  są ze sobą połączone na 3 kondygnacjach. Trasa czynna jest przez cały rok za wyjątkiem poniedziałków. Wstęp jest płatny – bilet normalny kosztuje 6,5 zł, ulgowy – 4,5, a dzieci poniżej 5 roku życia wchodzą bezpłatnie. Trasa prezentuje repliki zbroi rycerskich, przedmioty codziennego użytku z okresu XIV – XVIII w. i opowiada historię miasta.

Przeczytaj też:  Jak radzić sobie w upalne dni? Sposoby na upał

Bulwary nad Wisłokiem

Miasto we wspaniały sposób zagospodarowało bulwary nad Wisłokiem. Jest to miejsce, które umożliwia zarówno spędzenie czasu w aktywny sposób, jak i relaks połączony z dobrą zabawą. Dzięki specjalnie wytyczonym ścieżkom, można w pięknych okolicznościach przyrody spacerować, jeździć na rowerze lub rolkach. Jest to bardzo popularne miejsce na mapie Rzeszowa. Bulwary nad Wisłokiem oferują także miejsce do wspólnego grillowania, zabawę dla dzieci na placu zabaw, rozrywkę w postaci pola z mini golfem (płatne), gry w siatkówkę, a w okresie letnim sporty wodne: kajaki, rowerki wodne, rejs katamaranem, a to wszystko wraz z działającymi barami, które oferują zimne napoje, desery, fast foody. W upalne dni szczególnie popularna jest tzw. plaża na Żwirowni z wydzieloną strefą wodną, która jest strzeżona przez ratowników.

Na spacer lub… na zakupy

W Rzeszowie funkcjonuje 2 duże galerie handlowe: Galeria Rzeszów oraz Millenium Hall oraz kilka mniejszych, które codziennie przyciągają tysiące klientów. Spacer po Rzeszowie okazać się może naprawdę przyjemną czynnością, a to za sprawą pięknie przyciętych kwiatów – dbałość o zieleń w Rzeszowie stawiana jest na pierwszym miejscu. Dostrzegą to z pewnością wszyscy miłośnicy zieleni i natury. W mieście funkcjonują 3 teatry: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Teatr Maska oraz Teatr Przedmieście. Miłośnicy kina mogą zobaczyć filmy w Multikinie (Millenium Hall) lub w Heliosie (Galeria Rzeszów, lub kino przy ul. Powstańców Warszawy 14).

Udostępnij ten artykuł:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj swój komentarz i dołącz do dyskusji

Najchętniej czytane

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter

Piszemy raz w miesiącu. Nie wysyłamy spamu.