Dowiedz się więcej.
Ty pytasz - my odpowiadamy.

Jak zrobić domowy makaron?

Jak zrobić domowy makaron?

Domowy makaron jest nieporównywalnie smaczniejszy, od tego zakupionego w sklepie. Ale to nie jedyny jego plus. Nie dość, że smakuje lepiej, to z pewnością jest zdrowszy, bo w 100% naturalny. Przekonasz się o tym sam, gdy przeczytasz skład sklepowego makaronu, który zawarty jest na opakowaniu. Nasza redakcja przygotowała dla Was przepis domowego makaronu, który zachwyci niejednego smakosza.

Domowy makaron - składniki
  • 0,5 kg mąki pszennej,
  • 2-3 jajka,

  • ok. 100 ml wody.

Domowy makaron - sposób przygotowania
  1. Przygotuj stolnicę, wałek i nóż.

  2. Na stolnicę wysyp wcześniej przygotowaną mąkę.

  3. W wysypanej mące zrób otwór i wbij do niego jajka.

  4. Całość zacznij ugniatać.

  5. Podczas ugniatania, dolewaj taką ilość wody, żeby ciasto się nie kleiło – powinno być suche i twarde.

  6. Całość wyrabiaj do momentu osiągnięcia jednolitej kuli. Ciasto nie może się kleić do stolnicy.

  7. Kulę podziel na dwie części, by łatwiej i wygodniej było Ci wałkować ciasto. Im mniejsza kula, tym cieniej rozwałkujesz ciasto na makaron.

  8. Tak podzieloną kulę rozwałkuj na taką grubość, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. My polecamy cienkie ciasto – taki makaron najlepiej smakuje do rosołu.

  9. Rozwałkowane ciasto odstawiamy na suchą ściereczkę na ok. 30 minut. W międzyczasie odwracamy je na drugą stronę, by równomiernie mogło się wysuszyć. Czas ten dostosuj do temperatury otoczenia oraz wilgotności ciasta. Dlatego sprawdzaj co jakiś czas ciasto, bo może już po 15 minutach ciasto będzie gotowe do pokrojenia. Pamiętaj jednak, aby nie przesuszyć ciasta, bo wówczas będzie się ono łamało.

  10. Wysuszone ciasto przekrój na pół i zwiń je w rulon.

  11. Tak zwinięty rulon krój nożem wedle uznania – pod kątem lub na prosto. Dostosuj grubość do swoich preferencji. Możesz także użyć w tym celu specjalnej maszynki do makaronu, jednak my preferujemy ręczne krojenie – ma to większy urok.

  12. Pokrojony makaron rozłóż na suchej ściereczce, do całkowitego wyschnięcia. Ma być suchy i twardy – jak ten sklepowy.

  13. Po całkowitym wyschnięciu możesz zapakować makaron do papierowej torebki i przechowywać przez długi czas.

  14. Gotowanie domowego makaronu przebiega w taki sam sposób, jak makaronu kupionego w sklepie.

  15. Podawaj z rosołem lub innym daniem – Ty zdecydujesz najlepiej z jakim.

Przeczytaj też:  Jak zrobić rozgrzewającą herbatę?

1.

2.

3.

4.

5.

6.

[gs-fb-comments]
ZNAJDZIESZ NAS:
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Może zainteresuje Cię też jeden z poniższych tematów?
Zobacz także te artykuły:
Delikatnie zdobione woskiem na talerzu ozdobionym wiosennymi kwiatami

Wielkanocne tradycje i zwyczaje w Polsce obejmują bogate i kolorowe obchody, takie jak Niedziela Palmowa z palmami wielkanocnymi, malowanie pisanek czy śmigus-dyngus w Lany Poniedziałek. Polskie tradycje wielkanocne odzwierciedlają duchowe i kulturalne bogactwo kraju, celebrując zarówno chrześcijańskie, jak i pogańskie korzenie.

Czytaj dalej »
Cała prawda o bananach. Obalamy mity o bananach.

Banan jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych owoców na świecie. Stanowi zdrową przekąskę, a w dodatku jest on dostępny w sklepach przez cały rok.

Czytaj dalej »
Jak radzić sobie ze stresem?

JAK WALCZYĆ ZE STRESEM? PORADY PROFILAKTYKA Stres w XXI w. stał się normą społeczną. Tempo życia, oczekiwania i wymagania sprawiają, że staje się on nieodzownym

Czytaj dalej »
Grafika symbolizująca nękanie i hejt w Internecie

Epidemiczny model mowy nienawiści opracowany w Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW pozwala zrozumieć, jak ludzie „zarażają się” hejtem w sieci. Badacze wypracowali też model oddziaływania

Czytaj dalej »
Kobieta kąpie się w przeręblu w otoczeniu śniegu

Morsowanie to innymi słowy kąpiele w lodowatej wodzie, w otwartych zbiornikach wodnych. Główną zaletą jest hartowanie organizmu, spowolnienie procesów starzenia,  oraz poprawa samopoczucia. Podczas morsowania

Czytaj dalej »